PONADCZASOWA SZAROŚĆ

Wykorzystanie szarości i bieli we wnętrzach to prosty krok w stronę ponadczasowości. Jednak rozmawiając z Klientami czasem spotykam się z niechęcią wobec takiej kolorystyki. Czego się obawiają? Chłodu i smutku. Ciepłe, przytulne wnętrza często mylnie kojarzą się tylko z beżami i brązami. Barwy te uważane są za bezpieczniejsze, weselsze od szarości. Ale czy obawy te są słuszne?

Naturalnie, jeśli ktoś zwyczajnie woli odcienie beżu to nie widzę przeciwwskazań, aby stosować je we wnętrzach. Jestem zdania, że za pomocą odpowiednich dodatków i zabiegów można stworzyć ciekawe, nowoczesne wnętrze w beżach. Jednak niech nie lęk przed szarościami będzie czynnikiem decydującym.

Szarości są idealnym, ponadczasowym tłem dla dodatków i mebli. Prostymi zabiegami (zmianą zasłon, dywanu, dodatków, czy frontów mebli) można odmienić wnętrza z szaro-białą neutralną bazą. Praktycznie każdy kolor, każda faktura będzie pasowała do bieli i szarości. Lubicie czasem pozmieniać coś we wnętrzu? Poprzestawiać choćby meble? Jeśli tak to dobrą decyzją jest zastosowanie neutralnego tła. Do szarości wszystko pasuje: ciemne i jasne drewno, które ociepli każde wnętrze, elegancki kamień, szkło, kolorowe dodatki i grafiki. Kolorowymi akcentami, ciekawymi oprawami świetlnymi, drewnianym stolikiem można z powodzeniem szybko ocieplić i rozweselić neutralne oraz ponadczasowe tło.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości skonsultowania się z architektem, który doradzi jak prostymi zabiegami odświeżyć wnętrze.