Remont w starym budynku - błogosławieństwo czy przekleństwo?

Decyzja o podjęciu remontu szczególnie w starych domach i mieszkania sprzed 50 lat jest bardzo trudna. Często przez lata nikt nic w takich obiektach nie robił poza ewentualnie odmalowaniem, wymianą mebli. Cóż... na samą myśl o rewolucji, brudzie jest przerażająca, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Remontując mieszkanie zyskamy bardzo dużo - świeże, nowoczesne wnętrze, bardziej funkcjonalną przestrzeń oraz podwyższymy wartość naszego lokalu.

Przy dużym budżecie mamy komfort wyboru, dużo możliwości rozwiązania nieoczekiwanych kłopotów. Planując zaś niskobudżetowy remont w starym budownictwie trzeba przygotować się na niespodzianki, wygospodarować dodatkowy budżet na nieoczekiwane koszty. Nie można się poddawać, trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę! Rozpoczynamy cykl artykułów, które pomogą przygotować się do remontu :)

PUNKT 1: INSTALACJA

bpvc codes online

 

Na początek warto sprawdzić czy instalacja wodna oraz elektryczna jest stara - z czasów budowania budynku, czy została wymieniana.

Jeśli rury od wody, kanalizacji są metalowe to mamy do czynienia ze starą instalacją. Trzeba liczyć się z wyższymi kosztami ewentualnych przeróbek, zarówno materiał jak i koszt robocizny będzie w takim przypadku wyższy. Warto także rozpatrzeć wymianę instalacji.

Przy okazji remontu i związanej z nią rewolucji warto sprawdzić instalację elektryczną. Jeśli instalacja jest stara dobrze ją wymienić na nowe kable. Może także okazać się, że wszystkie punkty elektryczne są na jednym obwodzie. Przy nowoczesnych sprzętach elektrycznych, dużej ilości

hot sale latest AS standards
używanych rzeczy w kuchni warto wygospodarować kilka dodatkowych złotych na pociągnięcie dodatkowych obwodów. Komfort użytkowania kuchni znacznie się polepszy, a koszt takiego zabiegu stosunkowo nie jest wysoki. Trzeba pamiętać, że do wymiany instalacji powinniśmy zatrudnić wykwalifikowanych, znających się na robocie elektryków.