Projektowanie wnętrz mieszkań często kojarzone jest tylko z wyborem "kolorków". Społeczeństwo jednak coraz częściej zauważa inne aspekty projektowania, w których praca architekta wnętrz jest niezwykle ważna. FUNKCJA - bez niej piękno wnętrza jest bezużyteczne. To dlatego na początku rozwiązujemy układ funkcjonalny wnętrza, a w projekcie mebli skupiamy się na użyteczności. Każdy jednak ma inne potrzeby i wymagania. Ze względu na to w pierwszym etapie prac projektowych staramy się dobrze poznać Inwestora, jego oczekiwania wobec wnętrza i potrzeby. Wszystko ma znaczenie: ilu użytkowników będzie korzystało z wnętrza, w jakim są wieku, czy w zwyczajach jest organizowanie imprez, czy Inwestor ma hobby lub dużo pięknej porcelany do wyeksponowania... W pierwszym etapie zdobywamy informacje, analizujemy potrzeby, aby później móc zaprojektować wnętrze indywidualnie dopasowane do Użytkownika.

Oprócz wytycznych funkcjonalnych również ważne są wytyczne estetyczne. Poznanie preferencji stylistycznych Inwestora ma ogromny wpływ na przebieg współpracy. To Inwestor, nie architekt będzie mieszkał we wnętrzu. Dlatego tak ważne jest poznanie ulubionych i znienawidzonych kolorów, materiałów, wzorów i faktur, skojarzeń z różnymi teksturami. W końcu architekt powinien poznać możliwości budżetowe, aby proponowane rozwiązania były w zasięgu Inwestora.

Zatem w pracach projektowych nie można pominąć etapu poznawania preferencji. Bez tego nie uda się odpowiednio dopasować wnętrza do jego mieszkańców. To właśnie zadowolenie przyszłego Użytkownika jest najważniejszym wyznacznikiem. Dbałość o nie towarzyszy nam przez cały etap projektowy.

Zapraszamy do współpracy

                                                            Fragment zbioru materiałów do oceny Inwestora