Kategorie:

ARCHITEKTURA SKANDYNAWII CD.

Aleksandra Miłowska | 2018-05-07 15:42:12

Przełomowym projektem, który jest świetnym przykładem architektury skandynawskiej, jest kaplica cmentarna Erika Bryggmana (1891 - 1955). Architekt w swoich projektach stawiał nacisk na grę światła słonecznego we wnętrzach. Kaplica cmentarna na cmentarzu w Turku stanowi doskonałe spełnienie postawionego założenia. Lekko zaokrąglone kąty i łuk nad ołtarzem nawiązują do organicznych form i optycznie podwyższają kaplicę. Różnorodne, ale stonowane materiał (...)

#styl skandynawski

Styl skandynawski - źródła

Aleksandra Miłowska | 2017-11-28 15:01:06

Styl skandynawski jest powszechnie stosowany  we wnętrzach. Czy to, co uważa się za ten styl jest nim w rzeczywistości? Z czego się wywodzi?   Wielu z Was wskazuje styl skandynawski jako ten ulubiony, dlatego wiele z naszych projektów wnętrz jest nim inspirowana. Często jednak odchodzimy od pierwotnych ścisłych związków ze Skandynawią, ograniczamy się do kilku elementów, aby dostosować zamysł do Waszych oczekiwań. Pomyślałam s (...)

#styl skandynawski

Naturalnie nowocześnie - mieszkanie Słodowiec

Aleksandra Miłowska | 2016-07-14 16:02:36

W zakładce projekty można obejrzeć galerię projektu  Naturalnie nowocześnie (http://aawstudio.pl/project.php?code=naturalnie_nowo ), o którym chciałabym w kilku słowach opowiedzieć.   W strefie wejściowej i kuchni na posadzce wykorzystaliśmy szary, przecierany gres. Między nim, a panelami widoczny jest pasek płytek z geometrycznym wzorem. Układ pasów wykorzystany jest również w projekcie sufitu podwieszanego. W kuchni między blatem, a (...)

#styl skandynawski #nowoczesność #mieszkanie