Kategorie:

REMONT W STARYCH BUDYNKACH CZ.3

Aleksandra Miłowska | 2017-05-07 12:40:04

Kolejny punkt w remontowym poradniku to ŁAZIENKA. W łazience zazwyczaj trzeba pozbyć się starych okładzin i sprzętów. Do skucia starych płytek można użyć dłuta i młotka, łomu, a także, a może przede wszystkim wiertarki udarowej z nakładką do skuwania. Jeśli klej był słaby to wszystko powinno ładnie odejść, nawet całe płytki. Kłopot pojawia się w przypadku cienkiej ściany. Należy wtedy delikatnie skuwać płytki, aby nie zrobić dziury na wylot do sąsiada. (...)

#mieszkanie

REMONT W STARYCH BUDYNKACH CZ.2

Aleksandra Miłowska | 2017-04-12 14:33:41

W poprzednim artykule było parę słów o instalacjach w starych budynkach. Dziś podłogi i ściany. Jakie niespodzianki mogą nas spotkać: ŚCIANY Niestety w starych budynkach ściany działowe mogą być wykonane z niespodzianych materiałów. Zdarza się, że można pod warstwą tynku znaleźć słomę. W takim wypadku dobrze wymienić ścianki na lekką gipsową zabudowę. Gdy ściany wykonane są z cegły to jest najmniejszy kłopot. Płyty betonowe zazwyczaj są tr (...)

#mieszkanie

REMONT W STARYCH BUDYNKACH

Aleksandra Miłowska | 2017-03-27 20:20:07

Remont w starym budynku - błogosławieństwo czy przekleństwo? Decyzja o podjęciu remontu szczególnie w starych domach i mieszkania sprzed 50 lat jest bardzo trudna. Często przez lata nikt nic w takich obiektach nie robił poza ewentualnie odmalowaniem, wymianą mebli. Cóż... na samą myśl o rewolucji, brudzie jest przerażająca, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Remontując mieszkanie zyskamy bardzo dużo - świeże, nowoczesne wnętrze, bardziej funkcjonalną przestrze (...)

#mieszkanie

Ponadczasowa szarość

Aleksandra Miłowska | 2017-03-19 20:01:35

PONADCZASOWA SZAROŚĆ Wykorzystanie szarości i bieli we wnętrzach to prosty krok w stronę ponadczasowości. Jednak rozmawiając z Klientami czasem spotykam się z niechęcią wobec takiej kolorystyki. Czego się obawiają? Chłodu i smutku. Ciepłe, przytulne wnętrza często mylnie kojarzą się tylko z beżami i brązami. Barwy te uważane są za bezpieczniejsze, weselsze od szarości. Ale czy obawy te są słuszne? Naturalnie, jeśli ktoś zwyczajnie woli odcienie beżu to nie widz (...)

#mieszkanie

Naturalnie nowocześnie - mieszkanie Słodowiec

Aleksandra Miłowska | 2016-07-14 16:02:36

W zakładce projekty można obejrzeć galerię projektu  Naturalnie nowocześnie (http://aawstudio.pl/project.php?code=naturalnie_nowo ), o którym chciałabym w kilku słowach opowiedzieć.   W strefie wejściowej i kuchni na posadzce wykorzystaliśmy szary, przecierany gres. Między nim, a panelami widoczny jest pasek płytek z geometrycznym wzorem. Układ pasów wykorzystany jest również w projekcie sufitu podwieszanego. W kuchni między blatem, a (...)

#styl skandynawski #nowoczesność #mieszkanie